Twitterda yayınlanan Tweet bulunamadı.

Buzlusu.Com – Buzun suyla, bilginin yorumla karıştığı blog!

Web sitemizde, 25 kategori'de, 1,244 adet makaleye yazılmış, 531 yorum bulunmaktadır.

  1

  Pilates sporu hakkında herşey

  Facebook'ta Paylaş ~ Twitter'da Paylaş ~ Friendfeed'ta Paylaş ~ Google'da Ara ~ Yorum Yap!

  Son zamanların en çok konuşulan spor branşlarından biri oldu pilates.Medyadada bir çok ünlü pilates yaparak vücütlarını formda tuttuklarını idda ediyorlar. 40lı yaşlarındaki Madonnanın fit bir bedene sahip olamasının sırrının pilates den geçmeside bir çok insan için dahada cazip kıldı bu sporu.Buna rağmen çoğumuz pilatesin ne olduğunu bilmiyoruz. Biz sizler için araştırdık yerinde gittik uyguladık.

  Başlıca cevaplıyacağımız sorular ve merak edilenler ;

  Pilates Söylendiği kadar yararlımıdır ?

  Antrenör Eşliğindemi yapılır ?

  Her isteyen bu sporu yapabilirmi ?

  Pilate sporunun faydaları nelerdir ?

  Çoğumuz fitness hareketlerine aşinayız bu hareketleri gözümüzde canlandıralım o tüm gözünüzün
  önüne gelen görüntüleri ayakta değilde yerde yapıyoruz. Üzerine bir çok mankenin tvlerde boy gösterdiği hadi yoga yapalım rahatlayalım seanslarındanda bir tutam atıyoruz ve artık sporun adı Pilates oluyor.Kabaca bu sporu böyle tarif edebiliriz. Bedenimizi içerden güçlendiren ve forma sokan egzersiz türü her sporda olduğu gibi araç gereç kullanılan bir spor.Jimnastik hareketlerinin yoğun olduğu vucudun esnekliğini arttıran bu sebebten vücudu çok rahatlatan bir yapıya sahip.Antrenör eşliğinde yapılan bu spor,tek başına evde hareketleri birleştirerekte yapılabilir. Ama sporda en önemli ilkelerden biri ne yaptığınızı bilmelisiniz bu sebebten antrenör eşliğinde yapılmasını tavsiye ediyoruz. Sakatlık riski çok fazla olamasada iyi ısındamadan kesinlikle yapılmaması gereklidir.

  Gelelim faydalarına ; Kilo vermek ve kaslı olmak için değilde vucudun direnç ve kondüsyonunu sağlayan bir spor pilates , kalça ve bel ağrılarını gidermekte çok etkili , isket yapısının dengesini muazzam ölçüde yapılandırıyor. Asıl amaçı Vücuda doğru nefes almayı öğretiyor.İsteyen herkez bu sporu yapabilir tozlusayfa olarak sporlu günler diliyoruz.

   

  Plates SporuPlates Sporu

  Plates SporuPlates Sporu

  Etiketler:

  Fatal error: Call to undefined function boposts_show() in /home2/hsari52/public_html/www.buzlusu.com/wp-content/themes/gribe/single.php on line 58